5.—7. 10. 2023
KABINET CB
NOVÁ 3, ČB

Tři dny plné udržitelnosti, cirkularity, kreativity a umění.

Program festivalu

6. 10. 2023 - 7. 10. 2023
Zobrazit události z
na
Typ akce
 • 14 - 16hPátek
  06. 10. 2023
  Sdílení materiálů v kulturním provozu /Kulatý stůl/
  Cílená recyklace a transformace výtvarného a galerijního materiálu na novou tvorbu a výstavní i vzdělávací činnost v rámci kulturních institucí orgánů státní správy a vysokých škol. Jak efektivně předcházet vzniku odpadu v kulturním provozu.
  Art re use
 • 15 - 20hPátek
  06. 10. 2023
  Udržitelný mini market
  Market věnovaný slow fashion i bytovým doplňkům, kde se setkáte s autory značek: Ateliér Na Tvrzi/V papíru/Z pokoje do pokoje/VEDU clothing/Human Oddity/Unicorn power
  Kabinet CB
 • 15 - 20hPátek
  06. 10. 2023
  Mini sekáč /Bazar/
  Dejme šanci oblečení z druhé ruky. To, co nesedí jednomu, může začít bavit druhého. Přijďte si ulovit nějakou novinku do svého šatníku na mini sekáč.
  Kabinet CB
 • 15 - 17hPátek
  06. 10. 2023
  Upcyklace starých látek a juty /Ukázka/
  Nahlédněte do veřejné šicí dílny Kabinetu CB. Švadleny Mirka a Jindřiška s Kabinetem spolupracují v rámci šicích zakázek, workshopů, asistence při šití atd. Ukáží, co vše se dá tvořit například ze zbytkových látek nebo juty a nechají návštěvníky vyzkoušet si práci na šicím stroji.
  Kabinet CB
 • 15 - 18hPátek
  06. 10. 2023
  Výroba náušnic ze skartovaného papíru /Workshop/
 • 16 - 18hPátek
  06. 10. 2023
  Jak poznat skutečně udržitelnou módní značku /Beseda/
  Mladí designéři a zastánci udržitelného žití Daniel Weber a Veronika Dušková, prozradí, kdy se v módním průmyslu jedná o greenwashing, a kdy o opravdovou iniciativu značky stát se lepší. Daniel tvoří módu pro svou značku Human Oddity. Veronika je pak známá pod značkou VEDU clothing.
  Vedu clothing a Human Oddity
 • 18 - 20hPátek
  06. 10. 2023
  Obháčkování šatního ramínka /Workshop/
 • 18 - 20hPátek
  06. 10. 2023
  Jak dostat udržitelnost do skříně /Beseda/
  Propagátorka českých stylových šatníků Petra Španvirtová, známá také pod značkou Byla jsem sukně, ve svých online kurzech učí ženy najít a ladit vlastní styl a využívat oblečení na maximum. Udržitelně, hravě, slušivě! Je móda povrchní? Podívejte se na to během besedy s Petrou optikou pomalé vs. rychlé módy.
  Petra Švanvirtová
 • 18 - 20hPátek
  06. 10. 2023
  Řád pro každého aneb vyšívané brože /Workshop/
  ATELIÉR NA TVRZI je ryze autorská a originální móda z přírodních materiálů, převážně z lnu tkaného v Čechách. Tvorba Johany propojuje stará textilní řemesla se současnou módou. Oděvy jsou doplněny například o ruční výšivku, modrotisk, paličkovanou krajku, koláže a podobně. Součástí Ateliéru Na Tvrzi je projekt Josefíny VYŠÍVANÝ SEKÁČ, kde najdete oblečení z druhé ruky doplněné o originální ruční výšivky. S tímto duem si budou návštěvníci moci vyzkoušet ručně vyšívané brože ze zbytků lnů, stužek nebo knoflíků. 
  Ateliér Na Tvrzi
 • 10 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Udržitelný mini market
  Originální re-use bytové doplňky od českých tvůrců a setkání s nimi: Evista Design/Gløde Essentials/Pavlína PECKO mozaiky/Z pokoje do pokoje
  Kabinet CB
 • 10 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Upcyklace porcelánu /Ukázka/
  Pavlína Pecko tvoří z porcelánu, keramiky a skla, které získává z vetešnictví, starožitnictví a blešáků. Své znalosti a zkušenosti předává dál na pravidelných kurzech ve svém ateliéru v pražském Braníku a své umění ukáže přímo na místě.
  Pavlína PECKO mozaiky
 • 10 - 14hSobota
  07. 10. 2023
  Otevřená vrata skladu /Bazar/
  Navštivte otevřený sklad Kabinetu CB na nové adrese - roh ulice F. Šrámka a J. Plachty na Palackého náměstí. Vybírejte z velkého množství starého nábytku i domácích potřeb a ulovte si kousek přesně pro Vás.
  Kabinet CB
 • 10 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Upcyklace dřeva /Ukázka/
  Evista Design pracuje se starým dřevem z havarijního kácení a poté upcykluje do velkých soch nebo interiérových doplňků. Kromě volné tvorby pořádá workshopy a vzdělávací projekty pro děti. A jak vypadá proces její tvorby? To uvidíte a rozhodně i uslyšíte!
  Evista Design
 • 10 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Patina na dřevěný nábytek /Ukázka/
  Pro Andreu je redesign nábytku koníčkem, kterému se věnuje téměř 5 let. Baví jí práce s dřevem, křídovými barvami a včelím voskem. Na místě jí budete moci pozorovat při patinování starého nočního stolku a práci s voskem a svíčkou si spolu s ní zkusit.
  Andrea Haňur Končoková
 • 10 - 11hSobota
  07. 10. 2023
  Nemocnice pro plyšáky /Ukázka/
  Potrhaní plyšáci bez ouška, oka s chybějícími končetinami? Potěšte své ratolesti a přineste s nimi jejich oblíbené hračky doktorce Plyšákové. Ta je s opatrností vyspraví a ukáže dětem, jak lze o hračku pečovat.
  Mudr. Plyšáková
 • 10 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Malba na látkové povrchy nábytku /Ukázka/
  Jihočeská malířka Irena na loňském festivalu vytvořila unikátní stínidla ke starým lampám a pro letošní ročník zvolila taburet. Pomaluje několik bavlněných přehozů tak, aby budoucí majitel tohoto kousku mohl převléknout svůj taburet podle ročního období.
  Irena Friessová Staneva
 • 10 - 12hSobota
  07. 10. 2023
  Kouzelná lucerna /Workshop pro děti/
 • 13 - 14hSobota
  07. 10. 2023
  Jak fungují cirkulární hračky /Beseda a hernička/
  Českobudějovická půjčovna hraček a Montessori pomůcek Nekupuj hračky má poslání naučit rodiče rozvíjet schopnosti dětí od útlého věku a nehromadit doma hračky, z kterých rychle vyrostou, tím šetřit nejen peněženku, prostor doma, ale i životní prostředí. Na místě připraví koutek pro děti a povídání s rodiči o fungování tohoto konceptu.
  Nekupuj hračky
 • 13 - 16hSobota
  07. 10. 2023
  Tvorba zinu na téma ekologie /Workshop/
 • 15 - 16hSobota
  07. 10. 2023
  Jaká je cena novosti /Beseda/
  Chápeme opravdu cenu udržitelnosti, nebo jen máme rádi "tu o Červené Karkulce"? Pojďme se společně podívat na to, kdy a proč dává smysl upcyklace a jak může být staré a nechtěné zdrojem inspirace od výborné večeře až po designové výroby. Tématem provede Lada Klimešová.
  Lada Klimešová
 • 16 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  Výroba macramé závěsů /Workshop/
 • 17 - 18hSobota
  07. 10. 2023
  O re-use v praxi /Beseda/
  Jak fungují reuse centra u nás i ve světě, k čemu všemu slouží a jaká jsou jejich úskalí? O tom, kde všude se dá uplatnit princip re-use poví zakladatelka Kabinetu CB a Federace nábytkových bank a reuse center Dana Kalistová.
  Dana Kalistová

Vstup zdarma

Nutná registrace místa na workshopy

Tvůrci

Z pokoje do pokoje

Holky z Pokojů jsou z Prahy, kde provozují reuse centrum a nábytkovou dílnu. Samy nábytek opravují, hrají si s ním, chtějí inspirovat a hledat jiné, neokoukané možnosti provedení a tak bořit trendy, které nutí k nekonečnému konzumu a bezohlednému vztahu k planetě a přírodě. Přivezou svou autorskou tvorbu šperků i doplňků do domácnosti a na workshopu si s nimi budete moci umotat jednoduché macramé závěsy na rostliny a využít nejen na květináče, ale například zrecyklovat stará skleněná stínidla a použít jako vázu.

Ateliér Na Tvrzi

Ateliér Na Tvrzi je ryze autorská a originální móda z přírodních materiálů, převážně z lnu tkaného v Čechách. Tvorba Johany propojuje stará textilní řemesla se současnou módou. Oděvy jsou doplněny například o ruční výšivku, modrotisk, paličkovanou krajku, koláže a podobně. Součástí Ateliéru Na Tvrzi je projekt Josefíny Vyšívaný sekáč, kde najdete oblečení z druhé ruky doplněné o originální ruční výšivky. S tímto duem si navíc budou návštěvníci moci vyzkoušet ručně vyšívané brože ze zbytků lnů, stužek nebo knoflíků vyrobit sami.

PaperCanDance

PaperCanDance je nezávislé risografické a grafické studio sídlící v Praze. Soustředí se na tisk, design a pořádání workshopů. Jejich hlavním cílem je vytvářet platformu, která slouží jako kolaborativní místo pro rozvíjení nápadů a nových projektů. Dámy z PaperCanDance povedou workshop: Tvorba Zinu, kde účastníci obdrží odřezky a zkušební riso nátisky, s jejichž pomocí vytvoří krátký příběh s ilustracemi, komiks, koláž a jiné. 

V papíru

Za značkou V papíru stojí Nikol Allinová, pod jejíma rukama se použitý papír mění v produkty s jedinečným designem a funkčností. Jedná se především o bytové dekorace a doplňky, motýlky pro pány, šperky pro dámy i přání, která rostou. S Nikol se na workshopu: Výroba papírových náušnic účastníci zjistí, jak zpracovat skartovaný papír ve slušivý šperk.

Mechovo

Petra Dermová, keramička a ilustrátorka žijící a tvořící v podhůří Novohradských hor bude autorkou workshopu pro děti: Kouzelná lucerna. Petry jedinečnou užitkovou keramiku, známou pod značkou Mechovo, naleznete i v obchodě Kabinetu CB.

Andrea Haňur Končoková

K renovaci ji přivedl její historicky starý dům, ve kterém si neuměla představit moderní vybavení a začala sama měnit koncept nábytku. Při její práci jsou na scéně křídové barvy a vůně včelího vosku. Vdechnout nový nádech do starých a funkčních věcí je jejím koníčkem a uvidíte ji při procesu patinování starého dřevěného nočního stolku.

Lada Klimešová

Lada s drzostí sobě vlastní proplouvá životem a hledá mouchy tam, kde ostatní často vidí udržitelnost. Dlouhé roky se nadšeně věnuje problematice plýtvání jídlem, výrobě mýdel i sójových svíček. Tyto projekty během festivalu představí a nechá nahlédnout do zákulisí vzniku své nové značky Gløde Essentials. 

Human Oddity a VEDU clothing

Daniel a Veronika jsou mladí designéři a zastánci udržitelného žití. Daniel tvoří udržitelnou módu pro svou značku Human Oddity a zároveň vytváří platformu, které inspiruje k pomalému oblékání. Veronika stojí za značkou VEDU clothing. Na svých sítí sdílí tipy na udržitelné šití a upcyklaci. Během besedy představí jejich pohled na módní průmysl.

Irena Friessová Staneva

Irena je akademickou malířkou, pracuje technikou akvarelu na papír i bavlněnou látku a v její tvorbě ji inspiruje okolí, krajina a místa, kde byla nebo by chtěla být, zvířata i její blízcí. Pokládá za důležité dávat věcem druhou šanci a občasně spoupracuje s Kabinet CB jako i v případě opakované účasti na Re-use festivalu. Na letošním ročníku se jejím modelem stane taburet, jehož látkové obaly na místě pomaluje.

Pavlína PECKO mozaiky a Evista Design

Pavlína je pražskou mozaikářkou a Evelína pocházející z Orlických hor vytváří umělecká díla ze dřeva. Obě jsou milovnice upcyklace, kdy zdánlivě nepoužitelný objekt pozdvihnou a tím jej vrátí zpět do oběhu. Dohromady tvoří úderné duo. Propojením dřeva a mozaiky tak vznikla kolekce interiérových doplňků s názvem SYNERGIE. Je tvořena ve dvou variantách, YAKISUGI a NATURAL

Petra Španvirtová

Písecká stylistka Petra, známá také pod značkou Byla jsem sukně, je autorkou online kurzů, které propagují udržitelný a přesto vyladěný šatník. Učí ženy využívat oblečení na maximum a nosit jej sebevědomě. Ve vlastní tvorbě upcykluje oblečení z druhé ruky, z kterého vznikají originální kusy.

Unicorn power

Za značkou Unicorn power se skrývá Kristina, která tvoří z recyklovaných materiálů především hravé brože šité z filcu, ale oblíbené jsou i její šperky. Kristinina tvorba je všestranná, ale její rukopis na každém kousku, který jí projde rukama je jednoduše rozeznatelný. Zaručeně vždy totiž potěší a pobaví.

0
  0
  Nákupní košík
  Nákupní košík je prázdný